Dovednosti - Vnitřní nemoci malých zvířat

Jde o dvousemestrovou disciplínu vyučované na FVL v českém i anglickém studijním programu, která je v souladu s kreditovým systémem vyučována v následujícím rozsahu:
Dovednosti – vnitřní nemoci psa a kočky I - rozsah 0/1, tj. 13 hodin praktické výuky v 9. semestru
Dovednosti – vnitřní nemoci psa a kočky II - rozsah 0/1, tj. 14 hodin praktické výuky v 10. semestru

Cílem disciplíny je výuka a rekapitulace základních praktických dovedností, které by měl mít absolvent automaticky zvládnuté. Výuka se skládá ze sedmi blokových cvičení (dermatologie, kožních derivátů, kardiologie, gastroenterologie, nefrologie a urologie, neurologie a onkologie). Jednotlivé bloky mají I. a II. část. Výuka je pouze praktická a probíhá pod dohledem specialisty na konkrétní orgánový systém.

Za výuku Dovedností z vnitřních nemocí psa a kočky zodpovídá prof. MVDr. Miroslav Svoboda, CSc. Z dalších učitelů kliniky se na výuce podílejí MV. Carlos F. Agudelo, Ph.D. (zodpovědný za výuku DOS z kardiologie a pulmonologie), MVDr. Petra Borská, Ph.D. (zodpovědná za výuku DOS z onkologie), MVDr. Jarmila Konvalinová, Ph.D (zodpovědná za výuku DOS z dermatologie a kožních derivátů)., MVDr. Simona Kovaříková, Ph.D. (zodpovědná za výuku DOS z nefrologie a urologie), MVDr. Pavel Schánilec, Ph.D. (zodpovědný za výuku DOS z neurologie), MVDr. Zita Filipejová a MVDr. Miloš Vávra (zodpovědný za výuku DOS z gastroenterologie).